تورلاین

سفر نامه شهر : آنتالیا 

یک توضیح کلی بدم: ممکنه قبل از سفر ذهنیت های اشتباه یا رویایی داشته باشید و هنگام مواجه شدن با چالش های سفر با این ذهنیت ها به مشکل بخورید. تمام چیزی که لازمه اینه که شما بتوانید خود را برای مواجه شدن با شرایط سفر آماده سازید. برای مثال اگر بدانید ترنسفرتان از فرودگاه تا محل اقامتتان بیش از 2 ساعت طول خواهد کشید، در مواجهه با آن دیگر به مشکل نمی خورید، در همین راستا نظرات زیادی خوندم که دوستان اذیت شده بودن اما ما چون می دونستیم نه تنها سخت نبود بلکه لذت بخش بود.

تصمیم داشتم برای تولد همسرم به مسافرت برویم و با توجه به اینکه یکی از دوستان هتل اورنج کانتی را تجربه و کیفیت آن را تایید کرده بود، من هم این هتل را انتخاب کردم.
هزینه ی هر نفر از تاریخ 95/2/16 الی 95/2/22 (6 شب و 7 روز) 2.150.000 تومان توسط آژانس رزرو کردیم.

اینطور که من متوجه شدم غیر از عید و تابستان (و کلا فصول پُر مسافر) پرواز مستقیم از شهرستان ها وجود ندارد و من بلیت رفت مشهد-تهران رو با قیمت 120.000 تومان برای هر نفر رزرو کردم.

روز اول: (استراحت)
ما ساعت ۶ رسیدیم هتل و گفتن باید تا ۲ صبر کنیم، ماهم توی لابی نشستیم و استراحت کردیم، ناگفته نماند با اتوبوس یه ساعت تا کمر راه بود و یه بارون زیبا صبحمونو ساخت... خیلی خسته بودیم همگی و اکثرا توی لابی یه چرتی زدیم تا ۸ که صبحانه بود... تا ساعت ۱۲ که اتاق تحویل دادن سه تا کافی خوردیم، خیلی خسته بودیم. تا میشه پروازتون رو چک کنید که مثلا ساعت 12 ظهر برسید اگر امکانش بود.


اتاق ما رو به زمین تنیس بود، ویو بد نبود، بعضی دوستان اصرار داشتن رو به استخر باشه که به نظر من فرقی نداشت... اتاق‌ها عالی فقط ضعفش توی کولراشه که هوا خیلی عالی بود، تو این تاریخی که ما اونجا بودیم..
چون خیلی خسته بودیم یه دوش و گرفتیم و تا ۳ استراحت کردیم ولی نخوابیدیم که رفتیم برای نهار و تا ۴ برگشتیم و خوابیدیم، بیدار شدیم ساعت 20 بود اماده شدیم رفتیم برای شام. دقت کنید دوستان تنها جایی که ما آن تایمیم همین وعده‌هاست خخخخ نه شوخی می‌کنم، ما از همین تجربیات دوستان استفاده کردیم و از هر وعده یک ساعت دیرتر میرفتیم و همه چی هم بود خلوت و سر حوصله میتونستی غذاتو برداری و میل کنی...
داشتیم شام میخوردیم که گفتن بیاین گرند کافه نمایش داریم، اونجا یه گروه اکروبات با موزیک یه برنامه خوب اجرا کردن... ساعت ۱۰ تا ۱۲ هم می تونید از ساحل لذت ببرید.
روز دوم: (خرید)

صبح ساعت ۹ بیدار شدیم و رفتیم برای صبحانه، تا ۱۱ چرخی زدیم و هوایی خوردیم، بعد آماده شدیم و سوار اتوبوس که ایستگاهش سمت راست ورودی هتل بود، شدیم. این اتوبوس به آنتالیا میرفت. ما می‌خواستیم بریم مارک آنتالیا برای خرید، کوتون و ال سی وای کی‌کی هم همونجاست. دوتا اتوبوس باید عوض کنید.

روی نقشه مشخص کردم کجا باید پیاده شید و اوتوبوس مارک آنتالیا سوار شید. هزینه دلموش نفری ۸ لیر، اتوبوس دوم باید کارت داشته باشی مثل من کارت، ما نداشتیم ۵ لیر دادیم به یکی بجامون کارت کشید...

مدت زمانی که تو راهید حدود یک ساعته. ال سی وای کی کی عالی بود همه چی داره، اگه خرید بالا انجام میدید حتما فاکتور تکس فری بگیرید (برای خریدهای بیشتر از ۳۰۰۰ لیر می صرفه)، از لیدرتون بپرسید چیه بهتون میگن.

ساعت ۶ عصر با همون اتوبوس‌ها برگشتیم هتل، توجه کنید حتما روی گوشی هاتون یک بار نقشه رو لود کنید و دیگه نیازی به اینترنت ندارید فقط جی‌پی‌اس رو روشن بزارید مسیریابی فعال میشه.

این بین رفتیم بیرون هتل صد قدم سمت راست جلوتر یه شاپ هست به نام maxwell که تور میفروشه رفتیم بروشوراشو گرفتیم. توجه کنید هزینه تور داخل هتل چند برابر آژانس های بیرون می باشد، نگران نباشید مشکلی در تعامل با ترک ها نیست. ساعت ۷ تا ۹ شام، ۹ رفتیم وسط هتل روی سن هرشب برنامه‌ست... بعدشم ساعت ۱۰ تا ۱۲ به خودتون برسید و ساحل گردی...

اگر هنوز انرژی داشتید ساعت ۱۲ تا ۳ صبح، زیر استخر برنامه‌ست، بپرسید بهتون آدرسشو میگن.

روز سوم: (کمرگردی،رزرو تور و استفاده از استخر سرپوشیده هتل)

معمولا سفر آدمو خسته می کنه و ما تصمیم داشتیم اصلا خسته نشیم و بتونیم نهایت لذت رو از برنامه هامون ببریم. صبح که بیدار شدیم دوربین و پایه رو برداشتیم، موتور کرایه کردیم و رفتیم کمرگردی، کلی عکس گرفتیم و از مناظر اطراف لذت بردیم... هوای عالی هم باعث میشه از موتور سواری بیشتر لذت ببرید. بعد از کمرگردی برای رزرو تورهامون به مکس ول رفتیم.

تورهای انتخابی ما: رافتینگ، کشتی، پارک آبی، حمام ترکی، جیپ سافاری، آکواریوم.
البته ما برای اینکه توری برای سفر بعدی باقی بمونه فقط سه تور را رزرو کردیم. (رافتینگ، کشتی، حمام ترکی)

استخر هتل هم بد نبود، خلوت و دنج، اگر نیاز به ماساژ یا حمام ترکی داشته باشید، همانجا هست اما تاکید می کنم هزینه های داخل هتل به نسبت بالاتر می باشد.

روز چهارم: (تور رافتینگ)


نهار رایگان،

ترنسفر رایگان (۲ ساعت تو راهید راهش پیچ و خم داره خودتونو آماده کنید)،

قیمت: نفری ۱۵$،

اجاره لباس و قایق دونفره و کفش مناسب: ۳۱$
عکس هر کدام ۱۰ لیر سه تاش ۱۰$
فیلم: ۲۰$
نکات:

ساعت و حلقه و زیورآلات نبرید.
فقط لباس راحت چون اونجا لباس هست البته اگه نمی‌خواین اجاره کنید یه چیز مناسب بپوشین سردتون نشه خلاصه...
حوله، میوه، خوردنی چیزی دوست داشتین ببرید.
تجربه:

ساعت ۸ صبح از دم در مکس‌ول اتوبوس میاد دنبالتون و راه میفته.

قایق‌های ده نفره هزینه اضافی نداره ولی دو نفره باید اجاره کنید که خیلی عالیه، نترسید اگر وزن نرمال دارید به هیچ وجه نمیفتین توی آب پس پیشنهاد میکنم دو نفره بگیرید، پارو زدن و هدایتش واقعا تجربه خوبیه.

قایق‌های ده نفره هم یک غریق نجات همراهتون هست. البته کلا همه پشت سر همین، نترسین اصلا... بسیار هیجان انگیز و فان، همراه با شنا و جامپ... پیشنهاد میکنم لباس مخصوصش رو بگیرید، ضد آفتاب هم حتما بزنید.

تا ساعت ۴ بعدازظهر رسیدیم هتل، کمی استراحت کردیم و بعد از همون جلوی مکس ول موتور کرایه کردیم و کمرگردی کردیم (موتور برقی سه چرخ هر ساعت 15 لیر من چون زیاد موتور میگرفتم ازش، گاهی دو ساعته بهش 25 لیر یا 20 لیر می دادم). موتور داخل هتل ده لیر بالاتر میگیره.

توجه کنید دوستان که برنامه ریزی شب هارو با توجه به علایقتون بچینید، فست فود، لب ساحل، گرندکافه، کمرگردی، موتورسواری، پیاده‌روی، عکاسی و...

روز پنجم: (تور کشتی)

هزینه: نفری ۱۰$

نهار و ترنسفر رایگان،

غیر از آب هر نوشیدنی ببرید گیر میدن. (نوشابه میفروشن اونجا)

تجربه:

ساعت ۹:۳۰ از دم در مکس‌ول به مدت نیم ساعت می رسید به کشتی.

به محض رسیدن و سوار شدن همگی، راه میفته و موزیک ایرانی میزاره، ضد آفتاب یادتون نره بزنید که میسوووزین حسابی. برید طبقه‌های بالا خوش باشید.

بعد از نیم ساعت یه جا توقف میکنه برای شنا که خیلی جالب بود. اگر می خواین در مدیترانه شنا کنید مایوو ببرید (جلیقه نجات میدن بهتون اگر بخواید). بعد راه میفته و باز کنار یک ساحل زیبا توقف می کنه برای عکاسی و استراحت و دوباره شنا کنار ساحل....

بعد از مدیترانه‌گردی راه میفته و وقت نهاره، نهارتونو که خوردین کشتی یکم کف می‌کنه ... بعد از کشتی رفتم حموم ترکی که بد نبود، حمام کف، کیسه و ماساژ... برنامه شبم با خودتون

وقتی برگشتیم روی تخت بادکنک تولدت مبارک همراه با یک کارت دعوت بود برای ساعت 14 که ما نرسیدیم بریم، از دوستانی که بودن پرسیدم مثل اینکه روی سن آمفی تئاتر برنامه داشتن برای کسایی که تولدشون بوده و کیک تولد هم داده بودن.

روز ششم: (مرکز کمر، پارک آبی هتل)
ما برای روز ششم هم تور گرفته بودیم که منصرف شدیم. برای همین صبح به مرکز کمر رفتیم تا از نمایندگی های مختلف خرید کنیم. نمایندگی های ال سی و کوتون در کمر هم هستند. بعد از صرف نهار و استراحت در لابی بیرون هتل در هوایی عالی تصمیم گرفتم به استخر سری بزنم که وقتی رفتیم دیدیم بر خلاف روزهای قبل استخر شلوغ بود و من هم تصمیم گرفتم از این آب و پارک آبی استفاده کنم. دو سرسره نسبتا کوچک اما خب استفاده از آن خالی از لطف نیست...

روز هفتم: (تحویل اتاق ها)
در کمال تعجب به ما گفتند که به خاطر پاره ای از مشکلات پرواز دچار مشکل شده و ما یک روز مهمان آژانس هستیم ، ما هم از فرصت استفاده کردیم و بار دیگر کمرگردی و رلکسیشن در هتل ... ما تمام وسایل را جمع کرده بودیم و آماده رفتن بودیم، پس می توانستیم از همه ی لحظاتمان استفاده کنیم...

روز هشتم:
شب قبل تا 3 صبح پیاده روی و ساحل گردی کرده بودیم به همین دلیل تا ساعت 10:30 خوابیدیم و پس از بیدار شدن با خیال راحت آماده ی رفتن شدیم. ساعت 12 اتاق را تحویل دادیم و رفتیم در لابی برای چک اوت، سپس صرف نهار و ساعت 14 ترنسفر به فرودگاه و برگشت به تهران...

امیدوارم سفری خوب و خوش داشته باشید.

عضویت در خبرنامه